به همت بسیج کارمندی دانشگاه، برگزار شد؛

مراسم سالگرد شهادت شهید بزرگوار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول برگزار شد.

این مراسم با حضور سرهنگ مدهنی از همرزمان و فرماندهان علمیاتی حاج قاسم برگزار گردید که ایشان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار، به بیان خاطرات و رشادت ها و تدبیرهای ایشان در طول دوران جنگ با داعش پرداختند.

در ادامه برنامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر زارع به سخنرانی پرداختند و ضمن اشاره سالرزو شهادت این سردار رشید اسلام، فقدان علامه مجاهد آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفتند.

ایشان با بیان نکاتی در خصوص سیره و منش زندگی این عالم وارسته، آیت الله مصباح یزدی را مصداق بارز مجاهد در میدان دانستند که در سخترین شرایط فرهنگی و دینی خصوصا در سالهای دهه 70 تمام توان و آبروی خود را در دفاع از اسلام و انقلاب خرج کردند.

مسئول دفتر نهاد رهبری با اشاره به حوادث غمبار فرهنگی و دینی که در آن دوران اتفاق افتاد اظهار داشتند: دوران بسیار سخت دهه 70 ما جوان های بسیار زیادی را داشتیم که در دام القائات و شبهات دینی قرار گرفته بودند و به معنای واقعی میزان خسارت فکری و اعتقادی آن دوران بیشتر از خسارات دوران جنگ تحمیلی بود. اما در آن فضای غبار آلود که حتی برخی سیاسیون رده بالای کشور هم به آن دامن میزدند، وجود بزرگانی همچون مرحوم علامه مصباح یزدی همانند چراغی در تاریکی ها راه را برای مردم و مخصوصا جوانان نشان میدادند.

دکتر زارع افزودند: همین مجاهدت ها و آبرو در دست گرفتن و به میدان آمدن ها باعث شد کسانی پیدا شوند که  با کمک گرفتن از ابزار رسانه ای خود و در قالب کاریکاتور و یا با اتهام زنی به آن عالم فرزانه، به تخریب شخصیت ایشان بپردازند. اما آیت الله مصباح یزدی همه اینها را به جان خریدند و ذره ای در دفاع از اسلام و انقلاب و ولی فقیه کوتاهی نکردند و در همه این سالها با مجاهدت ها و شاگردانی که پرورش دادند و نیز با کتبی که به رشته تحریر درآوردند، خدمات بسیار زیادی به کشور و حوزه های علمیه انجام دادند .

حجت الاسلام زارع در پایان اظهار داشتند همین خدمات فراوان و تلاش های جهاد گونه ایشان بود که رهبر انقلاب امروز در پیامی که مناسبت تسلیت رحلت این فقیه عالیقدر صادر نمودند، فقدان این بزرگمرد را خسارتی برای حوزه های علمیه دانستند. چون در زمانی که جوانان امروز به امثال بزرگانی همانند علامه طباطبایی و استاد مطهری دسترسی ندارند، میتوانستند از وجود مبارک علامه مصباح یزدی در زمان حیاتشان و هم اکنون هم که به فقدانی بزرگ دچار شده ایم، از تالیفات و سایر خدمات ماندگار و پر برکت ایشان استفاده کنند.

مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *