مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول به صورت وبیناری برگزار شد.

ایشان تاکید بر این نکته داشتند که هویت هر انسان به داشتن بصیرت قلبی او در نگاه به حوادث گوناگون زمانه است. حجت الاسلام زارع که در جمع اساتید و کارمندان دانشگاه سخن میگفت در ادامه با اشاره به حوادث صدر اسلام گفتند: اگر به زندگی انبیا و بالاخص پیامبر اکرم (ص) نگاه کنیم می بینیم که آن کسانی که جبهه حق را یاری میکردند غالباً انسان های ساده و بی ادعا بودند که دلی آگاه و با بصیرت داشتند.

 
در این مراسم پس از پخش سخنان رهبری درباره چیستی و چرایی بصیرت داشتن، حجت الاسلام و المسلمین دکتر زارع مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت حماسه بزرگ 9 دی، این اتفاق بزرگ را نتیجه بصیرت ورزی و زمانه شناسی مردم کشور دانستند. 
ایشان تاکید بر این نکته داشتند که هویت هر انسان به داشتن بصیرت قلبی او در نگاه به حوادث گوناگون زمانه است. وی در ادامه گفت: شخصیت انسان به وسیله همین دریافت های باطنی و باورهای قلبی است که شکل میگیرد و امورات زندگی انسان ها بر این اساس تنظیم میشود.
 
مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه بیان داشتند: ندانستن اصطلاحات علمی یا طی نکردن مدارج علمی نشانه جهل نیست. چه آنکه ممکن است کسانی مدارج علمی را هم طی کرده باشند اما نور بصیرت به دلشان تابیده نشده باشد.
اما در مقابل کسانی را در طول تاریخ داشته ایم که بدون داشتن سطح سواد بالا، در پیروی از جبهه حق تا پای جان ایستادگی کرده اند.
حجت الاسلام زارع که در جمع اساتید و کارمندان دانشگاه سخن میگفت در ادامه با اشاره به حوادث صدر اسلام گفتند: اگر به زندگی انبیا و بالاخص پیامبر اکرم (ص) نگاه کنیم می بینیم که آن کسانی که جبهه حق را یاری میکردند غالباً انسان های ساده و بی ادعا بودند که دلی آگاه و با بصیرت داشتند.
وی در انتهای صحبت خویش با اشاره به شخصیت والای سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ایشان را مصداق بارز بصیرت ورزی در عمل و رفتار نسبت به ولی فقیه در حوادث گوناگون و سخت  روزگار دانستند. این شهید عزیز توانستند بصیرت را به صورت عینی و عملی در جلوی دیدگان همه ما قرار دهند.
 
حجت الاسلام زارع در پایان، همه آحاد جامعه مخصوصاً مسئولین کشور را به الگو گرفتن از این شهید بزرگوار دعوت کردند تا برای حل مشکلات مردم با پرهیز از سیاسی کاری، مذاکره بین نیروهای خودی به جای مذاکره با دشمن و  اولویت قرار دادن مسائل جامعه به جای مسائل حزبی و جناحی، قدم های موثری در خدمت به مردم بردارند.
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *