مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهید دکتر محسن فخری زاده با سخنرانی حجت الاسلام دکتر خسروپناه برگزار شد.

دکتر خسروپناه: شهید فخری زاده نه اصولگرا بود و نه اصلاح طلب بلکه ولایتمدار بود و هیچ وقت خود را درگیر بازی اصلاح طلب ــ اصولگرا نمی کرد.

برنامه پس از خوش آمد گویی حجت الاسلام دکتر مهدی زارع، مسئول دفتر نهاد رهبری و دکتر عصاری ریاست دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول به شرکت کنندگان در مراسم آغاز شد.

دکتر خسروپناه پیرامون ابعاد شخصیتی شهید فخری زاده اشاره کردند: ایشان دانشمندی بودند که از 20 سال پیش در معرض ترور و ربودن قرار داشتند و به همین خاطر اصلاً شخصیتی رسانه ای نبودند و خیلی از خواص هم او را نمی شناختند.

بخش اول مطالب دکتر خسروپناه پیرامون بعد اخلاقی این شهید بود؛
1) ایشان شخصیتی بسیار متواضع بودند و در عین حال در کار اداری و مدیریتیشان بسیار قاطع بودند.
2) ایشان گفته بودند که «من از خدا خواستم که اگر وقت شهادتم رسید و شهید شدم من به تنهایی شهید بشوم و از همراهانم کسی بخاطر من آسیب نبیند و شهید نشود» و همین دعای او هم اجابت شد.
3) از ویژگی های این شهید مهربان بودن ایشان بود.
4) اگر از من بپرسند چرا موساد دنبال این شهید بود، به نظر بنده علتش مدیریت هسته ای ایشان بود، یعنی تمام دانشمندانی که در حوزه هسته ای فعالیت داشتند همه را ایشان مدیریت کرده بود و همه آنها نیروهای شهید فخری زاده بودند.
5) ایشان مدیریت حکمت داشت، یعنی دانش نافع مبتنی بر عقلانیت.

بخش دوم مطالب دکتر خسروپناه پیرامون دغدغه های این شهید بود؛
محور دغدغه های این شهید:
1) دغدغه هایی که ایشان نسبت به فلسفه فیزیک داشت
2) آسیب شناسی تعامل فلسفه اسلامی و علوم تجربی

حجت الاسلام خسروپناه افزود: اگر واقعا اراده داریم که راه این شهید بزرگوار را ادامه دهیم، اولا باید تلاش بشود سجایای اخلاقی ایشان را با تمرین و ممارست در خودمان داشته باشیم ثانیاً وقتی انسان میخواهد کار مدیریتی انجام بدهد باید عقل جمعی را بپذیرد و این از ویژگی های شهید فخری زاده بود. ایشان اهل تهجد بود و رابطه بسیار خوبی با خدای خود داشت.

ایشان در پایان به این نکته مهم اشاره کرد که: شهید فخری زاده نه اصولگرا بود و نه اصلاح طلب بلکه ولایتمدار بود و هیچ وقت خود را درگیر بازی اصلاح طلب ــ اصولگرا نمی کرد.

مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *